Hewlett-Packard Enterprise: partner cloudové služby Casablanca BIG BLUE ONE

HPE CloudSystem – efektivní cloudová platforma

Cloud BIG BLUE ONE je postaven na profesionální, vysoce kvalitní platformě určené pro cloudové služby – HPE CloudSystem. Systém obsahuje špičkový hardware (blade servery, switche, utility storage 3PAR, TrendMicro TippingPoint) a dále softwarovou nadstavbu, která obstarává bezproblémovou komunikaci jednotlivých komponent.

„Díky vysoké kvalitě jednotlivých komponent a vzájemné provázanosti celého řešení nabízí neuvěřitelný výkon a stabilitu pro cloudové služby.“HPE 3PAR: výkonná disková pole cloudového řešení BIG BLUE ONE

3PAR – nejrychlejší storage na světě

Bezpečnost dat v cloudu BIG BLUE ONE zajišťuje storage system HPE 3PAR. Technologie HPE 3PAR byla vyvinuta speciálně pro provoz virtuálního datového centra. Má schopnost paralelně zpracovávat obrovské množství čtecích a zapisovacích operací, čímž dosahuje velmi vysokých rychlostí a předvídatelných parametrů. Dále nabízí možnost adaptivní migrace dat mezi jednotlivými diskovými tiery (SSD, SAS, SATA). Tím stroj získá potřebný diskový výkon, přesně pro ty aplikace, kde je ho zapotřebí. Využívá technologie logických disků – jedná se o plně virtualizovanou storage; základní jednotkou je chunklet, ze kterého se poté tvoří RAID sety.

Cloud BIG BLUE ONE využívá technologii 3PAR remote-copy k vytváření geograficky oddělené zálohy dat. Data jsou tedy replikována do fyzicky vzdálené lokality, a tak je zcela eliminována možnost jejich ztráty. Tyto lokality jsou propojeny rychlostí 2 x 8Gbps pro aplikaci Disaster Recovery.
Na diskovém poli se vytvoří bitová kopie a replikují se pouze změny, takže samotný proces replikace nijak neomezuje zákaznické aplikace. Tzv. snapshot (kopie) se tvoří každých 60 minut.

„Víte, že 3PAR byl navržen přímo pro cloudové služby? Je tedy nejvhodnější a nejmodernější storage technologií pro váš cloud.“Datacentrum Casablanca INT

Datacentrum Casablanca – nové technologie a bohaté zkušenosti

Cloudová služba BIG BLUE ONE je provozována v našem vlastním Datacentru, kde jsou instalovány sofistikované UPS s redundancí N+N, nejmodernější systémy chlazení s uzavřenou studenou a teplou uličkou, systémy fyzické i protipožární bezpečnosti, připojení na IP síť n x 10 Gb z několika směrů atd. Naše Datacentrum máme plně pod kontrolou, stejně jako celou datovou síť. Dostupnost zákaznických služeb tak není závislá na třetích osobách.

Smluvní garance 99.95% dostupnosti (SLA – Service Level Agreement) je zaručena díky kombinaci kvalitních značkových řešení včetně jejich zálohování. Certifikovaní odborníci vám pomohou při návrhu, správě a údržbě vašich služeb.

„Víte, že Datacentrum Casablanca nabízí serverové služby již od roku 2000? Uživatelé cloudových služeb se tedy mohou spolehnout na vysokou odbornost, bohaté zkušenosti našich expertů i kvalitní zázemí, které jim dokážeme poskytnout.“
TrendMicro TippingPoint: bezpečnostní prvek cloudu BIG BLUE ONE

TrendMicro TippingPoint – systém prevence narušení

Bezpečnostní požadavky pro cloud computing BIG BLUE ONE jsou řešeny prostřednictvím Secure Virtualization Framework obsahující TrendMicro TippingPoint a prostředek pro směrování provozu uvnitř cloudu vController. TrendMicro TippingPoint dokáže analyzovat příchozí datový provoz a hledat v tomto provozu pokusy o „vytipování“ slabých míst systému nebo prolomení zabezpečení vašich služeb.

TrendMicro TippingPoint chrání před viry, exploity, SQL injecty, útoky na webové aplikace a DoS a DDoS útoky a provádí kompletní inspekci packetů až po sedmou aplikační vrstvu. Dále vkládá inspekce do datových cest, aniž by tím ovlivnil probíhající komunikaci.

„TrendMicro TippingPoint dokáže chránit bezpečnostní díry v operačním systému až do vydání patche od výrobce. Reporty a logy jsou k dispozici každý den, filtry se aktualizují 3x týdně a reputační databáze 12x denně.“VMware: virtualizační technologie cloud computingu BIG BLUE ONE

VMware – nejvyspělejší virtualizační technologie

VMware je software, který umožňuje na jednom serveru provozovat několik virtuálních serverů současně. Pomocí produktu VMware lze provozovat různé systémy od klasických počítačů pro běžnou práci či administrativu až po webové či databázové servery. Společnost VMware je díky svému špičkovému produktu v oblasti virtualizace vnímána jako absolutní světový leader a vizionář v oblasti virtualizačních technologií. Pro cloud BIG BLUE ONE byla použita nevyspělejší virtualizační platforma od VMware – vSphere Enterprise Plus.

„Víte, že na produkty VMware se dnes spoléhá více než 2 500 000 uživatelů?“

Kontakt

Casablanca INT, Antala Staška 511/40, 140 00 Praha 4
tel.: +420 270 000 220, e-mail: info@bigblueone.cz

ZAREGISTRUJTE SE